Село та школа


/Files/images/7 001.jpgНаша школа розташована на території с. Троїцьке (до 2015 року село Карла Маркса Карло-Марксівської сільської ради) Берестівської сільської ради, до складу якої входять села Калайтанівка, Глодове, Водяне, Безіменне, Зірка, Троїцьке, яке з Південного Сходу омиває річка Берда, з подекуди скелястими крутими берегами та насадженнями листяних та хвойних дерев. З Північного Заходу, в’ється наче стрічка, між крутими берегами та лісовими насадженнями річечка Берестянка. Територіально сільська рада межує з селами Берестівської, Миколаівської та Червонопільської сільських рад, Запорізької області та селами Стародубівка та Захарівка Донецької області. Славиться село історичними та природними пам’ятками: Захарівська фортеця, Філонова балка, та чисельними криницями - Солодка, Крутенька, Левкова, Мурашки, Христенкова, які розміщуються в глибоких балках між високих скель. За такий ландшафт мешканці називають своє село"Мікрокримом".
До 1967 року на території Карло-Марксівької сілської ради працювали дві восьмирічні школи, №1 в с. Карла-Маркса, та №2 в с. Калайтанівка, а також 2 початкові школи в селах Безіменне, Глодове. /Files/images/storya_shkoli/7 001.jpgКолектив вчителів школи №2
У 1967 році за кошти колгоспу ім. Калініна, при підтримці голови колгоспу Бутенка В. К., правління колгоспу та громади села було збудовано в центрі села Карла Маркса нову двуповерхову школу. Це була перша школа в Бердянському районі збудована за типовим проектом.
Незабутнім і радісним був день відкриття нової середньої школи - 6 жовтня 1967 року. Це свято було людним: зібралися майже всі жителі села, учні , вчителі, керівники району, завідуючий відділом освіти Шумаков Анатолій Іванович. Після святкових промов директор школи Юрченко Федір Михайлович перерізав червону стрічку і 512 учнів та 33 вчителя з радістю зайшли в школу в якій ще зберігся запах фарби.
Наша школа завжди була центром освітнього та культурного життя на селі. Вона жила радісним, цікавим, різноманітним життям. Великою підтримкою педагогічному колективові у вихованні та навчанні були комсомольська та піонерська організації школи./Files/images/storya_shkoli/7 003.jpgКомсомольська організація школи 1968 рік
Багато жителів села добре пам’ятають випускний вечір 1971 року. У переповненому залі сільського Будинку культури, вручаючи атестат зрілості одній із кращих учениць школи Боцман Ользі Павлівні, директор школи Юрченко Федір Михайлович сказав: "Вручаю атестат майбутньому директорові нашої школи." Ці слова виявилися пророчими. Закінчивши Донецький університет та пропрацювавши 1 рік вчителем у Берестівській школі Кириленко (Боцман) Ольга Павлівна у 1978 році була призначена директором Карло-Марксівської школи. Ольга Павлівна працювала директором 37 років.
В усі часи існування школи її гордістю є випускники. Майже за півстоліття наша школа дала путівку в життя біля 784 випускникам. Гордістю школи є випускники, які відомі не тільки в селі, а й в районі, області, в Україні - це журналіст Калюжний Володимир Миколайович, замісник редактора газети "Південна зоря", керівник агрофірми "Росія", депутат Верховної Ради України першого скликання Ніколенко Анатолій Миколайович, директори шкіл Новак Леонід Миколайович, Кириленко Ольга Павлівна, учителі переможці Всеукраїнського конкурса "Учитель року" Добриця Михайло Вікторович, Новосела Тетяна Анатолівна.

Макаренко Н. П., Бреус Т. І.

Кiлькiсть переглядiв: 756

Коментарi